Enerji ve Çevre Politikası

Toprak, su, hava gibi doğal kaynakları doğanın emanetleri olarak görmekte; yaptığı işi “doğadan aldığını doğaya geri verme” ilkesiyle sürdürmektedir.

Bu kapsamda, çevre ve enerji performansını ve uygulamalarını gözden geçirmeyi ve sürekli iyileştirmeyi, amaç ve hedeflere ulaşmak için gerekli kaynağın sağlanmasını garanti etmeyi, şirketi ilgilendiren uluslararası ve ulusal tüm uygunluk yükümlülüklerine uymayı, ayrıca faaliyetlerinin ve ürünlerinin çevre etkenlerini belirlemeyi ve bu etkenlerle ilgili amaç, hedef ve programlar oluşturmayı taahhüt etmiştir.

Bu taahhütlerden yola çıkarak, Aykut Basım Yayın Mat. San. ve Tic. Ltd. Şti.

  • Enerji ve çevre hedeflerini gerçekleştirebilmek için gerekli bilgi, belge ve kaynakların mevcut ve ulaşılabilir olmasını sağlamak,
  • Paydaşlarının enerji kullanımı ve etkileri ile çevrenin korunması konusunda farkındalıklarının artırılmasını sağlamak ve beklentilerini karşılamak,
  • Çevrenin küresel ısınmaya ve diğer bozucu etkilere karşı korunmasına katkı sağlamak,
  • Atıkları minimuma indirmek amacıyla sistematik bir atık yönetim sistemini uygulamaya almak, kirliliği kaynağında önlemek ve çevre üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak,
  • Enerji verimliliği yüksek ürün ve hizmetler satın almak,
  • Yenilenebilir / alternatif enerji kaynaklarının kullanımını sağlamak,
  • Isı ve elektrik ihtiyacını kendi atıklarından sağlayacak çalışmalar yapmak,
  • Gelecekte çalışılacak markalar ile, proses ve faaliyetlerle ilgili çevre etkenlerini kontrol altında tutmak ve etkilerini minimuma indirmek,
  • Ambalaj kullanımını ve atıkları azaltmak, geri dönüşümlü olmalarını sağlamak ve tekrar kullanmak,

ile yükümlüdür.

TEKNOLOJİ

Makine parkurumuzu periyodik olarak yenileyerek, sizlere teknolojinin verdiği en iyi hizmeti, en kaliteli şekilde vermeye çalışıyoruz.

KALİTE

%100 müşteri memnuniyeti için kalitemizden hiç bir zaman taviz vermiyoruz. Personel eğitimlerimizi periyodik bir şekilde planlayarak sizlere her zaman en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.

GÜVENİRLİLİK

Baskı öncesinden, baskı sonrasına kadar bütün hizmeti bir bütün olarak sunuyor, teslim tarihlerimizi hiç bir zaman kaçırmıyoruz. Her zaman, doğru zamanda ve doğru yerde oluyoruz.

Rakamlarla

Aykut Basım

1000

Mutlu Müşteri

17

Yıllık Tecrübe

80

Çalışan

Web Ofset

Web Ofset, veya Rotatif Ofset Baskı Sistemi, yüksek tirajlı kitap, dergi, insert, katalog, gazete, gibi işlerin basımı için uygundur. Sistemde bobin kağıtlar kullanılır, çift taraflı baskı yapılır ve kağıt yine bobin olarak makineyi terkeder veya makinenin çıkış kısmında katlama ünitesi mevcutsa katlanarak sayılır ve istif edilir.